Бычок-пчелка Brachygobius xanthozona Карнавальный крабик Карликовый Оранжевый Взрослый рак Улитка Шип Капучино

Аксолотль - Ambystona mexicanum

Аксолотль - Ambystona mexicanum
Цена:
€ 26,83
Наличие:
6 шт
Актуальный размер
16-20 см !!!!
Аксолотль - Ambystona mexicanum

Аксолотля заслужено називають одним із найдивовижніших земноводних, що зустрічається в аматорських акваріумах!

Ця тварина є не що інше, як личинка північноамериканської хвостатої амфібії, яка в процесі еволюції набула здатності розмножуватися, не перетворюючись при цьому на дорослий організм. Аксолотль є повністю водною саламандрою, що мешкає лише в озерах Сохімілько та Чалко в Мексиці. На відміну від більшості інших видів саламандр, аксолотль не проходить через метаморфоз, щоб жити на суші, а натомість зберігає свої пір’ясті зябра та інші риси личинок протягом  усього свого життя у феномені, відомому як неотенія. Крім цікавого зовнішнього вигляду, аксолотлі також мають здатність регенерувати кінцівки та органи, такі як серце і, навіть, певні частини мозку. Вчені з усього світу вивчають аксолотлів, щоб дізнатися більше про їхні регенераційні якості.

Сумісність

 Аксолотлі не є соціальними тваринами. Вони є самотнім видом, якому байдуже, чи живуть вони з іншим представником свого виду, вони не відчувають ні компанії, ні самотності. Зазвичай аксолотлів утримують поодинці, хоча можливе парне і, навіть, розміщення групою (у відповідному просторому акваріумі) – але, в такому випадку аксолотлі мають бути одного розміру і однієї статі.

Аксолотлі - релаксують

Розміщення різностатевих особин приведе до постійного спарювання, відкладання сотень ікринок по всьому акваріуму (що нелегко очищати) і в результаті виснаження самки (і згодом, навіть, її загибелі). Канібалізм - дуже поширене явище у аксолотлів. Великі та сильні особини часто нападають на молодих чи слабких тварин, обкушують їм зябра, хвіст та кінцівки. Найчастіше таке спостерігається при значній різниці у розмірах аксолотлів, в тісних акваріумах та при поганому годуванні. Підібрати сусідів із риб аксолотлям також важко, адже більшість із них або буде з'їдена, або самі риби можуть завдати амфібії травм (найчастіше обкусують зябра), риба може застрягти в роті аксолотля, що може призвести до загибелі обох. Також, прохолодна вода, що обов’язкова для аксолотля, не підходить для більшості тропічних риб. 

 Утримання та догляд

 Як і всім гідробіонтам, аксолотлям потрібен акваріум з налагодженим азотним циклом, перш ніж їх можна буде запустити в акваріум. Найлегше утриматися від покупки аксолотля до повного встановлення циклу в акваріумі, оскільки це може зайняти 4-8 тижнів. Будь ласка, перед придбанням будь-яких акваріумних тварин – ознайомтесь з інформацією щодо азотного циклу в акваріумі! 

Аксолотль - миле створіння

 Після повного циклу резервуара важливо щотижня міняти воду, щоб рівень нітратів завжди був нижче 20 ppm. Викиди аміаку також часто зустрічаються в акваріумах з аксолотлем, тому дуже важливо стежити за параметрами води. Використовуйте крапельні тести для води. Параметри води циклічного акваріума завжди складатимуть 0 ppm аміаку, 0 ppm нітритів і від 5 до 20 ppm нітратів. 

 При догляді за акваріумом з аксолотлем важливо стежити за чистотою води. У цьому допомагає фільтр. Аксолотлі – хижаки, основу їхнього раціону становлять продукти тваринного походження, що неминуче призводить до швидкого забруднення акваріума. Тому необхідно подбати про потужну фільтрацію. Акваріумний фільтр має бути (найкраще використовувати продуктивні зовнішні фільтри) відповідної до об’єму води потужності і більше. Але аксолотлі не люблять сильної течії, можуть мати великий стрес через це і втратити красоту своїх зябер. Тому, потрібно направити вихідний потік води на скло стінки акваріума або на декорацію, використовувати флейту, розпилювач тощо.

 Амфібії дихають зябрами, тому аерація в акваріумі також дуже важлива. Чим вища температура води, тим більше потрібно розчиненого у воді кисню для акваріумних жителів.

 Аксолотлі живуть у прохолодній воді. У спекотний сезон з'являється проблема – охолодження води в акваріумах з аксолотлями, адже тривале перебування у теплій воді може призвести до грибкових/бактеріальних уражень та загибелі тварини. Для зниження температури води зазвичай використовують спеціальні акваріумні кулери (вентилятори), в Україні можна придбати, наприклад: вентилятор для акваріума JBL PROTEMP Coolerx300, BOYU Cooling Fan 3 та подібні або інші доступні методи охолодження (наприклад, цілодобове використання побутового кондиціонера в кімнати з аксолотлем). Для екстреного зниження температури води – в акваріум кладуть бутилки з льодом або підмінюють частину води на прохолодну. Якщо з якихось причин ви не зможете підтримувати воду прохолодною для аксолотля, відмовтеся від ідеї його придбання.

Аксолотлі після трапезиАксолотлі після трапези

  Аксолотлі мають дуже велике біологічне навантаження, що означає, що вони виробляють багато відходів, що призводить до великої кількості нітратів. 25–50% заміни води щотижня обов’язково (промивайте губки фільтра, використовуючи стару акваріумну воду, не віджимайте). Як і в будь-якому іншому акваріумі, при додаванні нової води в резервуар необхідно використовувати кондиціонер для води. Вода не повинна бути м’якою, тим більше протипоказано використання дистильованої води для аксолотля. Жорстка вода створює певний захист від інфекцій. Водопровідна вода повинна бути очищена від вмісту хлору, хлораміну, металів. Небезпечним буде вміст у воді амонію і аміаку, це може призвести до загибелі мексиканського дракона. Для очищення води від цих домішок слід використовувати спеціальні кондиціонери, які можна придбати в спеціалізованих магазинах. Алое є подразником для аксолотлів, тому переконайтеся, що кондиціонер для води його не містить.  Кондиціонер для води також не повинен містити йод. Найбільш часто рекомендованим кондиціонером для води з аксолотлями на ринку є Seachem Prime, оскільки він є безпечним для аксолотлів, видаляє хлор, хлорамін, знижує токсичність аміаку/нітриту, детоксифікує важкі метали і є дуже економним.

 Параметри води

Температурний діапазон: 15-21°C добре, 16-19°C бажано; 10-14 та 23-24°C допустимо на короткий час. Температура вище 23°C тривалий час швидко призведе до стресу та розвитку хвороб. З іншого боку, температури нижче 15˚C почнуть уповільнювати метаболізм, що є шкідливим протягом тривалого часу.
Аміак: 0 ppm (допускається 0,25 ppm протягом коротких періодів часу або у формі амонію)
Нітрити: 0 ppm (допускається до 0,5 ppm протягом коротких періодів)
Нітрати: до 20 ppm ідеально
pH: 7,4-7,8 (адаптується від 6,5 до 8,0 — зазвичай безпечніше не намагатися регулювати pH )
Загальна жорсткість (GH): 7 -14°
Карбонатна жорсткість (KH): 3-8°
Насиченість киснем: рекомендовано від 70 до 100% (може переносити нижчу концентрацію).

Світло

Аксолотлі не люблять яскравого світла. Тому акваріум обов’язково має містити схованки та тінь для аксолотля.

Ґрунт

Для аксолотля НЕ підходять дрібні камінці, галька і акваріумний гравій. Кращий субстрат для аксолотля - пісок, гладкий і дрібний, до 1 мм . Аксолотлі вдихають їжу, створюючи вакуум, і часто всмоктують дрібні камінчики. Вони можуть застрягти в їх шлунку, спричинити закупорку, що може вбити вашого аксолотля. Важливо уникати будь-якого гравію, дрібних каменів і дрібних прикрас розміром з голову аксолотля або менше.

Рослини та декор

Оскільки слабке освітлення є найбільш підходящим варіантом для аксолотлів, ви зможете додати лише рослини, які можуть вижити при слабкому освітленні в холодній воді, такі як  кладофора, ехінодоруси, криптокорини, анубіаси, кушир, що добре ростуть в акваріумах з невисоким рівнем освітлення. Якщо ви додаєте водні рослини в акваріум, рекомендується уникати використання будь-яких добрив.

Аксолотль - біла красунькаАксолотль - біла красунька

Велика кількість схованок створить більш комфортне середовище для вашого аксолотля. При створенні декору найчастіше використовуються гладкі великі камені, корчі та рослини. З них можна створювати укриття для аксолотлів. Важливо стежити, щоб будь-які предмети, що поміщаються в акваріум до аксолотля, не мали гострих країв, об які амфібії можуть пошкодити свою ніжну шкіру та зябра.    

Чим годувати

Молодим аксолотлям потрібно їсти щодня, але в міру того, як вони стають більшими і дорослішими, їхній метаболізм сповільнюється, і їх потрібно годувати все рідше. Дорослого аксолотля можна годувати невеликими порціями кожні два дні або великими порціями кожні 3-4 дні. У здорового аксолотля живіт має бути такий же товстенький, як і голова)).

Найкраща по поживності їжа для аксолотля - дощові черв'яки. Однак, якщо ви хочете внести різноманітність, є багато варіантів. Існують гранули для аксолотля (або тонучі гранули для хижих риб), можна давати заморожені і живі мотилі, артемію, каліфорнійські хробаки, личинки борошняного жука, креветки черрі, мальок риб, нарізані кусочки розмороженої креветки (не вареної), кальмара, мідії або філе нежирної морської риби. Як ласощі, давайте тоненькі смужечки розмороженого лосося.

  Ненормальна поведінка

Деякі види поведінки можуть бути ознаками стресу або хвороби. До них відносяться закручені вперед зябра, безладне плавання, звивання, втрата апетиту, часте плавання, чесання зябер задньою ногою або зігнутий кінчик хвоста. Якщо ваш аксолотль демонструє будь-яке з цих дій, негайно перевірте параметри води, при необхідності зробіть підміну 50% води.

Научное название
Ambystona mexicanum
Cинонимы
Аксолотль
Происхождение
Мексика
Макс. размер самца/самки
25/27 см
Актуальный размер
16-20 см !!!!
Температура воды
15-23°С (16-19°С – оптимально)
Другие параметры
pH 6,5-7,8, gH 6-14°dGH , kH 5-14°dGH
Сложность содержания
Середня
Питание
заморожений і живий мотиль, артемія, креветки, шматочки кальмара, мідії або філе нежирної морської риби
Продолжительность жизни
10-15 років

Аксолотлі

Тэги: Аксолотль


Anubias Petite

Креветка-фильтратор Atyopsis moluccensis