Ареал дрібних миролюбних сомів з Азії набагато менший, ніж з Південної Америки, але вони існують.
Мотильні соміки (Hara, Erethistes ) для акваріумів з повільною течією та Соміки-арлекини (Akysis) для резервуарів з більшим потоком стають все популярнішими.
Akysis prashadi є найбільш відомим видом роду Akysis. Вперше Акісис Прашаді був науково описаний ще в 1936 році та названий на честь індійського іхтіолога доктора Б. Прашада. Найбільший офіційно зареєстрований зразок мав розміри 62 мм, що робить цей вид найкрупнішим у роду Akysis.
Цей Сомік-Арлекін походить з Бірми (М’янма), де живе ендемічно (тобто тільки там) у притоках річки Індавгі. Догляд за ними не складний, і будь-який звичайний корм для риб сприймається з апетитом. Акіси — відкладають ікру, але догляд за потомством не практикують. Завдяки їхньому походженню і звичному ареалу проживання цих Соміків-Арлекінів можна дуже легко утримувати при кімнатній температурі.
Представники цього роду є майже виключними мешканцями швидкоплинних струмків і річок із субстратами, які зазвичай складаються з будь-якої комбінації піску, гравію та каміння. Вода зазвичай від прозорої до злегка каламутної. За нагоди рибки можуть зариватися в дрібний пісок. В їхньому природному середовищі, зазвичай, водних рослин немає, хоча можуть бути плями листя або підводні структури, такі як опалі гілки або коріння, що виступають з берегів.
Утримувати його не важко. Якщо забезпечити акваріум м’яким піщаним субстратом, то деякий час Акісис може проводити повністю закопаним або лише з висунутими очима. Схоже, він також любить протискуватися в щілини між каменем та іншими твердими поверхнями, тому додатковий декор може включати кілька потертих водою скель різного розміру, а також, можливо, коріння та гілки коряг.
Годування Akysis prashadi не викликає жодних труднощів, їм можна пропонувати регулярні страви з невеликих живих або заморожених кормів, таких як артемія, дафнія, мотиль або коретра. Під час годування Акісиси дуже активні.
Акісис не агресивний по відношенню до сусідів і може проживати парами або групою за бажанням.
Членів родини Akysidae часто називають «азіатськими річковими сомами», оскільки більшість є винятковими мешканцями таких середовищ. Усі вони мають чотири пари вусиків, і в межах цього більшого угруповання види Akysis можна діагностувати за наявністю шкіри (без луски) та загадковим кольоровим малюнком, який зазвичай містить жовтуваті смуги або плями на коричневому тлі.
Визначення статі відносно легко, бо самка має більші черевні та грудні плавці. Були повідомлення про їх нерест, але про розвиток мальків поки що немає.
Параметри води, не критичні, (за умови, що в ній низький вміст нітратів), мають бути забезпечені температурним діапазоном від 18°C до 27°C, а значення рН — від 6,5 до 7,5.
Такі риби, як Барбуси, Расбори, Даніо, Боції є чудовими товаришами по акваріуму, однак, оскільки вони мають досить широкі роти, будь-які мальки живородних або дрібні креветки можуть розглядатися як корм.